آفات و بیماری

سم گرانول استار کل جی چیست؟

lazy

سم گرانول استارکل جی یک حشره کش رنگ سرخابی است که با دینوتفوران، یک ماده شیمیایی نسل سوم در گروه نئو نیکوتینوئیدها پوشانده شده است. ماده شیمیایی که بیشتر در تنباکو یافت می شود. این محصول سمیت کمی برای انسان، پستانداران، پرندگان، ماهی ها و محیط زیست دارد.این سم سیستم عصبی مرکزی حشرات را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به فلج، عدم تغذیه و مرگ می شود. حشره کشی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و توسط پرورش دهندگان و تولید کننده های کاکتوس تایلندی و ژاپنی رایج شده است. در ادامه با ارم کاکتوس همراه باشید کامل به معرفی این سم می پردازیم.

استارکل جی یک حشره کش جذب کننده ریشه (سیستمیک) است که توسط شرکت میتسویی کمیکالز ژاپن ساخته شده است. استارکل جی یک حشره کش جذب کننده ریشه (سیستمیک) است که آن را برای کشتن حشرات پنهان در گیاهان و زیرزمین بسیار مناسب می کند.

Starkle G یک حشره کش است که می تواند تا 45 روز بر روی پنبه، برگ خوار، شته، شپشک آرد آلود و معدنچیان برگ استفاده شود و برای کنترل آفات پنبه و سایر محصولات ایده آل است. تجربه خودم در استفاده از سم 2 الی 3 ماه موثر بوده. همچنین می تواند محصولات زراعی را در برابر حشراتی مانند برگ خوار پنبه ای، شته ها، حشرات آردآلود، معدنچیان برگ و از آفات زیرزمینی مانند مورچه ها، موریانه ها، سوسک های زمینی، مورچه های زیرزمینی و غیره محافظت کند.

سم حشره کش در دفع آفاتی مانند شته ها، شپشک های آردآلود که از ساقه های سالم گیاهان شما تغذیه می کنند بسیار موثر است. این محصول به دلیل کارایی و سرعت خود یکی از بهترین آفت کش ها و حشره کش ها برای گیاهان شما می باشد.

مواد تشکیل دهنده سم گرانول استارکل جی:

 • سدیم کلرید
 • فسفات کلسیم
 • سولفات منیزیم
 • یدید پتاسیم
 • اسید استریک
 • گلیسرین

starkle g dinotefuran systemic insecticide 1

 

مزایای استفاده از سم گرانول استارکل جی:

 1. این سم گرانول برای درمان ساس نیز موثر است
 2. مواد فعال به سیستم ریشه جذب می شود، به طور کامل در ساقه برگ جذب می شود.
 3. به گیاهان کمک می کند تا خود مقاوم شوند تا از بسیاری از انواع حشرات پنهان جلوگیری کرده و از بین ببرد، حشراتی که به برگ ها آسیب می رسانند، نابودی لارو تمامی حشرات مضر مخصوصا مگس سیاه
 4. سمیت بسیار کم برای انسان پستانداران، پرندگان، ماهی ها و محیط زیست.
 5. سم استارکل جی را میتوانید هم روی سطح خاک گلدان ریخت، و یا با بستر خاک مخلوط کرد. سم به مرور حل می شود و گیاه از طریق ریشه جذب می شود و تمام حشراتی که در تماس با این سم هست و از گیاه تغذیته می کند را از بین می برد.
 6. جلوگیری و از بین بردن حشرات روی خاک مانند مگس سفید و مگس سیاه، جلوگیری و از بین بردن لارو حشرات زیرزمینی لارو پشه سیاه در خزانه، شپشک آردآلود.
 7. از شر حشرات مکنده دهان که ناقل بیماری های مختلف هستند خلاص شوید عالی برای کاکتوس ها به ویژه کاکتوس های صادراتی و گیاهان زینتی

استارکل جی یکی از بهترین سموم صادراتی تولید ژاپن بوده که در گیاهان گلدار و زینتی مانند کاکتوس ها و ساکولنت ها استفاده می شود. این محصول بدون بو و گرانول است و برای کسانی که از آلرژی یا حساسیت های شیمیایی رنج می برند گزینه ای عالی است.

سم گرانول استار کل جی مناسب چه حشراتی است؟

Starxle G یک حشره کش سیستمیک است که سطح جدیدی از کنترل را برای حشرات مکنده که معمولاً در کاکتوس ها و گیاهان آبدار یافت می شود فراهم می کند. این حشره کش به صورت گرانول بدون بو بسیار موثر و سازگار با محیط زیست برای کنترل آفات رایج مانند شته ها، شپشک های آردآلود، کنه های عنکبوتی، مگس سیاه و لارو حشره و غیره موجود در کاکتوس ها و گیاهان آبدار است. با تأثیر بر سیستم عصبی مرکزی، آفات را کنترل می کند و در نتیجه باعث فلج، عدم تغذیه و مرگ در حشرات می شود.

 

کاربرد سم گرانول استارکل جی در کاشت خزانه کاکتوس

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =